مسدود شدن شماره در واتساپ

مسدود شدن شماره در واتساپ
در مقاله زیر به بررسی حالاتی که ممکن است واتساپ یک شماره را بلاک کند میپردازیم.در سه حالت کلی امکان بن شدن وجود دارد

مسدود شدن شماره در واتساپ : واتساپ یکی از امن ترین پیامرسان های آنلاین در جهان محسوب می شود که به همین واسطه توانسته پرمخاطب ترین پیام رسان جهان تبدیل شود. یکی از مشکلاتی که این امنیت بالا ایجاد می کند، حسایت واتساپ در ارسال پیام و وجود سناریوهای مختلف جهت بَن شدن شماره تلفن است.

مسدود شدن شماره در واتساپ یک اتفاق رایج است که به دلایل مختلفی رخ می دهد. در این مقاله از وال مسیج به بررسی حالاتی که ممکن است موجب مسدود شدن شماره در واتساپ یا بلک شدن شماره تلفن توسط واتساپ شود، میپردازیم.

سه حالت کلی امکان بن شدن یا مسدود شدن شماره در واتساپ وجود دارد که عبارتند از:

  1. ارسال هرزنامه
  2. اسکن کد کیو آر توسط حسابی که اخیراً ثبت شده است
  3. استفاده از شبیه‌سازها
مسدود شدن شماره در واتساپ
مسدود شدن شماره در واتساپ

ارسال هرزنامه

هرزنامه به هر پیامی گفته می شود که افراد نمی خواهند دریافت کنند. این سرویس فعالانه با اینگونه پیام ها مبارزه می کند . از آنجایی که کاربران به آن اعتماد دارند، هر پیامی برای واتساپ ارزشمند است. درک این نکته مهم است که هر کاربری که پیامی دریافت می‌کند می‌تواند هر لحظه هر تماسی را نامناسب اعلام کند.

گیرندگان شما می توانند در مورد پیام های بازاریابی شکایت کنند. استفاده از خبرنامه رسمی واتس اپ و دریافت قانونی اطلاعات تماس مشتریان این واقعیت را تغییر نمی دهد که کاربر همچنان می تواند ” هرزنامه” و “بلاک” را در صورتی که پیام را دوست نداشته باشد (احتمالاً به این دلیل که آن را نامربوط یا نابهنگام تشخیص داده است – یا برای هر دلیل دیگری) گزارش دهد.حتی اگرشما قبلاً با این مشتری گفتگو کرده باشید.

از طرف دیگر، اگر پیشنهاد شما واقعا جذاب باشد، مشتریان نمی خواهند شما را به عنوان هرزنامه گزارش کنند اما فرض کنید یک پیام تبلیغاتی ایجاد کرده اید و آن را برای 1000 نفر ارسال کرده اید. پشتیبان شما بیش از 100 درخواست دریافت کرد. چیزی که مشتری شما نیاز دارد، پاسخ به موقع و گفتگو با یک پشتیبان واقعی است. با این حال، هیچ پشتیبانی نمی تواند بیش از 100 درخواست را در 10 دقیقه پردازش کند. بنابراین، مشتری شما آماده خرید است اما هیچ کس به آنها پاسخ نمی دهد – در این مرحله مشتری را از دست می دهید!

از لحاظ فنی، می‌توانید پیام‌های انبوه را از طرق زیر پیگربدی کنید:

  • با استفاده از API
  • استفاده از عملیات انبوه در Dynamics CRM / CRM
  • بات های فروش
  • با استفاده از اتوماسیون

 به خاطر داشته باشید که ما مسئولیتی در قبال مسدودی های ناشی از ارسال پیام انبوه نداریم. پس از مسدودی، یک کانال ارتباطی با مشتری خود را از دست خواهید داد و آنها دیگر نمی توانند با شما تماس بگیرند.

چت واتس اپ سرویسی در مورد گفتگو است و نه ارسال پیام انبوه. اگر به کاربر پیامی بفرستید و او آن را مرتبط بداند، به پیام رسانی با شما ادامه خواهد داد و انتظار دارد یک شخص واقعی، یک پشتیبان انسانی پاسخ دهد. چنین پشتیبانی را در ارسال پیشنهادات خود مشارکت دهید. ابزارهای خودکار قادر به شناسایی نیازهای مشتری شما نیستند. شما باید یک پیشنهاد خاص به شخص خاصی ارائه دهید. یک پشتیبان انسانی می‌تواند تاریخچه ارتباطات را بررسی کند، و اگر مشتری به عنوان مثال به «لباس‌های آبی» علاقه مند بود، پشتیبان درباره زمان موجود بودن این «لباس‌های آبی» پاسخ می‌دهد. این امر خطر گزارش شدن به عنوان هرزنامه را کاهش می دهد.

WhatsApp اسپم خودکار را براساس پارامترهای زیر شناسایی می کند

بر اساس نرخ پیام هیچ انسانی نمی تواند بیش از 30 پیام در دقیقه برای افراد مختلف ارسال کند. بر اساس Hash code. هش یک مجموع ریاضی از تمام نمادهای یک پیام است. اگر پیام ها یکسان باشند، مجموع هش آنها یکسان خواهد بود. پیام هایی با مقدار هش یکسان به عنوان محرکی برای واتس اپ برای مشکوک شدن به هرزنامه عمل می کند.بر اساس حجم اطلاعات پیام, واتس اپ مشخص می کند که پیام حاوی چند کیلوبایت اطلاعات است. الگوریتم درک می کند که چگونه بسیاری از نمادها را می توان به صورت دستی تولید کرد. پس با حجم های مختلف ارسال بفرمایید.

چگونه از بلاک شدن جلوگیری کنیم؟

از واتس اپ فقط برای ارسال پیام های شخصی استفاده کنید. اگر نیاز دارید که یک خبرنامه منظم برای مشتریان خود داشته باشید، از ایمیل یا پیامک استفاده کنید. این سرویس ها شماره یا آدرس شما را مسدود نمی کنند، بنابراین کانال های ارتباطی خود را از دست نخواهید داد.

اگر هنوز نیاز دارید در واتس اپ در مورد کالاها / تبلیغات / خدمات جدید به مشتری خود بنویسید، یک پیشنهاد هدفمند برای این مشتری ارسال کنید. پس از بررسی ارتباط قبلی با مشتری، هر 1 تا 2 دقیقه یک بار پیام های شخصی ارسال کنید. هیچ پیامی را که حاوی اطلاعاتی باشد که مشتریان علاقه ای به آن نداشته باشند ارسال نکنید.اگر پیام انبوه خودکار را برای محرک‌های خاصی پیکربندی کرده‌اید، آن را با تخصیص خودکار وظایف جایگزین کنید.

حساب کاربری اخیراً در اسکن کد QR ثبت شده است

تاریخ ثبت نام و آدرس IP شما را به طور خودکار در پایگاه داده WhatsApp ثبت می شود. یک آدرس IP دارای یک موقعیت جغرافیایی مشخص است.

ممکن است بتوانید مکان خود را به طور موقت تغییر دهید زیرا آدرس IP شما با موقعیت مکانی واقعی شما به IP ارائه شده توسط سرویس تغییر می کند.اما الگوریتم های WhatsApp تشخیص می دهند که شما از یک سرویس شخص ثالث استفاده می کنید و شماره تلفن خود را مسدود می کند.

پس از ثبت نام در WhatsApp، حداقل یک روز (24 ساعت) صبر کنید.در این 24 ساعت، چت های واقعی را در برنامه داشته باشید. این زمان کافی برای پرواز به منطقه دیگری از یک کشور است. بنابراین، WhatsApp تغییر موقعیت جغرافیایی شما را زیر سوال نخواهد برد.

با استفاده از دستگاهی ثبت نام کنید که قبلاً هیچ ممنوعیتی برای آن وجود نداشته است. پس از ثبت نام در این سرویس، شماره تلفن شما به دستگاه شما مرتبط می شود. وقتی مسدود می‌شوید، واتس‌اپ قبلاً داده‌های زیر را در مورد شما دارد: آدرس IP، IMEI دستگاه و تصویری از برنامه قبلی شما. IMEI یک شناسه منحصر به فرد سیم کارت یا مودم است. IMEI قابل تنظیم مجدد نیست. در نتیجه، دستگاهی که قبلاً مسدود شده است، احتمال بیشتری دارد که دوباره ممنوع شود.

شبیه سازها

یک شبیه ساز، در این مورد، یک شبیه ساز اندروید است که روی رایانه شخصی اجرا می شود. واتس اپ ابزارهای فنی برای تمایز بین گوشی واقعی و شبیه ساز دارد. یک شبیه ساز نمی تواند یک IMEI معتبر داشته باشد. هش و هسته به کار رفته در آن مشابه مواردی که در یک دستگاه تلفن همراه واقعی استفاده می شود، نیست.

می توانید واتس اپ را روی شبیه ساز اجرا و استفاده کنید. اما اگر الگوریتم‌های واتس‌اپ در هنگام استفاده از سرویس خود مشکوک به استفاده از اتوماسیون باشند، شبیه سازها را بررسی می‌کنند. سپس یک ممنوعیت دائمی ایجاد می شود.

هیچ راهی برای جلوگیری از این نوع ممنوعیت وجود ندارد. از شبیه سازها استفاده نکنید.

مسدود شدن شماره در واتساپ
مسدود شدن شماره در واتساپ

اگر شماره شما مسدود شده است چه کاری انجام دهید؟

به پشتیبانی واتساپ ایمیل بزنید. به احتمال زیاد، شماره از مسدودی خارج خواهد شد.

پس از بازگشت شماره در واتساپ ثبت نام کنید.

یک حساب کاربری جدید واتس اپ در شماره دیگری ایجاد کنید. مشتریان را به آن منتقل نمایید.از ممنوعیت مجدد جلوگیری کنید. یک پاسخ خودکار در واتساپ بیزینس روی شماره قدیمی با پیوند به شماره جدید ایجاد کنید. نمونه ای از پاسخ خودکار: “سلام، ما به شماره جدیدی تغییر مکان دادیم.”

اکنون شماره جدیدی با مشتریان خود بدون سابقه مسدودی دارید.

اگر شماره خود را پس نگرفتید

برنامه WhatsApp یا WhatsApp Business را حذف کنید.

Wi-Fi خود را غیرفعال کنید. اگر هنگام اتصال به آن مسدود شده بودید، این Wi-Fi اکنون دارای ریسک است.

تلفن را مجدد راه اندازی کنید. با استفاده از اینترنت تلفن همراه خود وصل شوید. اگر سیم‌کارت را وارد نکرده‌اید، اکنون آن را وارد کنید.در صورتی که سیم کارت وارد کرده اید، لازم است اینترنت موبایل خود را مجددا راه اندازی کنید. اکنون یک اتصال جدید برقرار می شود. شما به یک بخش جدید و یک آدرس IP جدید اختصاص داده می شوید.

برنامه WhatsApp یا WhatsApp Business را با استفاده از این اتصال اینترنت تلفن همراه دانلود و نصب کنید.

با یک شماره تلفن جدید ثبت نام کنید. برای اینکار، نیازی به تعویض فیزیکی سیم کارت خود ندارید. می توانید از تعدادی دستگاه تلفن همراه دیگر استفاده کنید. در مرحله تایید، زمانی که کد به شماره ارسال می شود، کافیست آن را وارد کنید. می توانید با استفاده از هر شماره تلفنی از جمله PBX مجازی برای آن ثبت نام کنید. در این صورت به جای ارسال پیام، سرویس از طریق ربات با شما تماس گرفته و کد را اعلام می کند.

توجه کنیدباید چت ها واقعی باشند.

پس از گذشت 24 ساعت، کد QR را با استفاده از اتصال اینترنت تلفن همراه خود اسکن کنید.

در نهایت، می توانید با استفاده از Wi-Fi متصل شوید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مطالب مرتبط

در صورت درخواست مشاوره فرم ذیل را تکمیل نموده تا کارشناسان ما در کوتاه ترین زمان با شما تماس بگیرند.

برای تست کردن وال مسیج فرم ذیل را تکمیل نموده و از سه روز سرویس تست استفاده نمایید.