پنل واتساپ چیست؟

پنل واتساپ

تمام کسب و کارهایی که بر روی استراتژی‌های مارکتینگ صحیح تمرکز دارند از اهمیت تبلیغات پیامکی و ارسال پیام‌های متنی آگاه هستند. با این وجود سال‌هاست که دیگر کسی آن نتایج مطلوب گذشته را از تبلیغات پیامکی نمی‌گیرد. اشتباه نکنید، تبلیغات پیامکی بی‌اثر نیست، اما به دلیل استفاده بیش از حد اثرگذاری سابق خود را از دست داده و نسبت تأثیر آن به هزینه‌اش مورد سؤال است. در این شرایط است که پنل واتساپ می‌تواند گزینه جالبی باشد.

پنل واتساپ یک نوع پنل واسط است که امکان ارسال انبوه پیام در واتساپ را فراهم کرده و ابزارهای لازم جهت تبلیغات واتساپی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

برای آشنایی بیشتر با موضوع تبلیغات واتساپی توصیه می‌کنیم حتماً این مقاله را مطالعه کنید.

وال مسیج یک پنل واتساپ است. پرتالی که وال مسیج در اختیار کسب و کارها قرار می‌دهد به آن‌ها اجازه می‌دهد که مانند تبلیغات پیامکی، پیام‌های انبوه و در تعداد بالا را برای شمار زیادی از مشتریان بالقوه کنند. با استفاده از این پنل نه تنها نیازی به ارسال دانه ب دانه پیام‌ها برای مشتریان ندارید و شماره تلفن واتساپ شما نیز مسدود نمی‌شود، بلکه می‌توانید از مزایای بیشمار دیگر آن نیز بهره‌مند شوید.

در این مقاله قصد داریم بیشتر در مورد پنل واتساپ وال مسیج و قابلیت‌ها و مزایای آن با شما صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

پنل واتساپ
پنل واتساپ

تبلیغات در واتساپ چه تأثیری در رونق کسب ‌و کار دارد؟

واقعیت این است که در ایران پس از فیلتر شدن تلگرام در سال 96، تقریباً تمام کاربران به استفاده از پیام‌رسان واتساپ روی آوردند. واتساپ از آن زمان تا کنون پیام‌رسان مردم بوده است. هرچند امروزه واتساپ هم به دلایلی که همه می‌دانیم فیلتر شده، اما به دلیل وجود نداشتن جایگزین مناسب، همچنان توانسته جایگاه خود را به عنوان پیام‌رسان اصلی مردم حفظ کند.

به همین خاطر از طریق واتساپ می‌توانید به شمار زیادی از مخاطبین دسترسی داشته باشید. تقریباً با اطمینان می‌گوییم که هرکس یک گوشی هوشمند دارد، قطعاً از واتساپ استفاده می‌کند. بر اساس آمارهای منتشر شده توسط دولت، حدود 71 درصد مردم ایران از واتساپ استفاده می‌کنند.

ارسال پیام در واتساپ کاملاً رایگان است و محدودیتی نیز در نوع پیام وجود ندارد. شما می‌توانید متن‌های طولانی، لینک‌های متعدد، فایل تصویری، صوتی و ویدئویی و غیره را از طریق واتساپ برای مخاطبین خود ارسال کنید. امروزه به دلیل بیشتر شدن اهمیت فضای شبکه اینترنتی، تبلیغات و خبرهای این بستر حتی از برنامه‌های تلویزیونی هم بیشتر بازدید می‌خورند. آمارها نشان داده مردم به محتواهایی که از طریق واتساپ دریافت می‌کنند حتی بیشتر از خود تلویزیون اعتماد دارند!

این موضوع باعث شده تا پتانسیل بسیار خوبی برای استفاده از این پیام‌رسان محبوب جهت اهداف تبلیغاتی کسب و کارها فراهم شود. کسب و کارهای هوشمند امروزی قبل از رقبا به اهمیت پنل واتساپ پی برده و از همین حالا تبلیغات واتساپی را شروع کرده‌اند.

وال مسیج به عنوان یکی از کامل‌ترین پنل های واتساپ می‌تواند زیرساخت‌های بازاریابی و تبلیغات واتساپی را به شما پیاده‌سازی کند. نرخ تعامل بالا، عدم محدودیت در ارسال پیام، پنل ارتباطی مستقیم، شانس موفقیت بیشتر کمپین‌های تبلیغاتی، هزینه به‌صرفه‌تر و غیره هم از مزایای پنل واتساپ وال مسیج برای کسب و کارها هستند.

هزینه تبلیغات با پنل واتساپ

برای ارسال انبوه پیام از طریق واتساپ اصولاً دو راهکار پیش روی شما وجود دارد.

راهکار اول این است که ماژول وال مسیج را روی سیستم جامع شرکت خود نصب و پیاده‌سازی کنید. با این کار عملاً هزینه تبلیغات واتساپی به صفر می‌رسد و می‌توانید در هر زمانی که خواستید، به تعداد پیام را برای هر تعداد مخاطب مورد نظر خود ارسال کنید. بابت ارسال این پیام‌ها نیز نیازی نیست حتی یک ریال خرج کنید. البته در این روش نصب و پیاده‌سازی ماژول واتساپ و تمدید آبونمان سالانه هزینه‌هایی برای شما خواهد داشت.

راهکار دوم هم این است که به صورت قراردادی از پنل واتساپ وال مسیج استفاده کنید. یعنی مانند تبلیغات پیامکی، محتوای پیام خود را مشخص کنید و به ازای ه بار که پیام انبوه ارسال می‌کنید هزینه‌ای را به شرکت پرداخت کنید.

به عبارت ساده‌تر شما می‌توان پنل واتساپ وال مسیج را خریداری یا اجاره کنید. در هر حالت پیام‌های تبلیغاتی شما برای مخاطبین مورد نظرتان از شماره واتساپ مجموعه خود شما ارسال می‌شود و کارشناسان خود مجموعه کار پاسخگویی به مشتریان را انجام می‌دهند.

پنل واتساپ
پنل واتساپ

مزایای پنل واتساپ نسبت به تبلیغات پیامکی

پیامک‌های تبلیغاتی که با استفاده از پنل پیامکی به گوشی افراد ارسال می‌شود؛ دیگر مثل قبل جذاب نیستند. بسیاری از مردم بدون خواندن این پیام‌ها، آن‌ها را از پیام‌های گوشی خود پاک می‌کنند و گاهی آن‌ها را کاملاً نادیده می‌گیرند. عده بسیار زیادی نیز تنظیمات مربوط به دریافت پیامک‌های تبلیغاتی سیم کارت خود را غیر فعال کرده‌اند. با توجه به این موضوع، تبلیغات پیامکی برای کسب‌وکارها دیگر صرفه اقتصادی ندارد و به نوعی هدر دادن هزینه محسوب می‌شود. ارسال پیام انبوه در واتساپ با استفاده از پنل واتساپ، شانس بیشتری برای دیده شدن توسط تعداد زیادی از مخاطبان دارد. پیام‌های تبلیغاتی واتساپ برخلاف پیامک‌های متنی به‌صورت فیلم، عکس، لینک، متن و غیره ارسال می‌شوند. در تمام ساعات شبانه‌روز میلیون‌ها کاربر در واتساپ مشغول چت، ارسال و دریافت پیام هستند. وقتی پیام تبلیغاتی در واتساپ ارسال می‌شود؛ مخاطبان از روی کنجکاوی هم که شده حتماً آن را باز می‌کنند و محتوای آن را می‌بینند. در این صورت امکان تبدیل مخاطبان به یکی از مشتریان کسب‌وکار، محصولات و خدمات تبلیغ شده آن افزایش می‌یابد.

مطمئناً خود شما که در حال مطالعه این مطلب هستید بسیاری از پیامک‌های تبلیغاتی را بلاک کرده‌اید یا وقتی می‌بیند اس ام اسی تبلیغاتی برای شما آمده، بدون باز کردنش آن را حذف می‌کنید. این موضوع به خاطران است که فضای پیامک تبلیغاتی اشباع شده و دیگر اثرگذاری لازم را ندارد.

به عبارت دیگر حنای تبلیغات پیامکی دیگر رنگی ندارد!

از طرف دیگر کسب و کارها هیچ راهی برای پیگیری نتیجه کمپین تبلیغات پیامکی که این همه برایان هزینه کرده‌اند ندارند. یعنی نمی‌توانند ببینند که چند نفر پیام آن‌ها را باز کرده‌اند، چند نفر به واسطه آن‌ها با شرکت تماس گرفته‌اند و غیره.

اما هیچ‌کدام از این معایب در پنل واتساپ وجود ندارد. واقعیت این است که فضای تبلیغات واتساپی هنوز اشباع نشده و اعتماد مردم از بین نرفته است. به بیان دیگر هنوز هم همه مردم هر پیامی که در واتساپ برای آن‌ها می‌آید را باز می‌کنند تا ببینند محتوای داخل آن چیست.

تبلیغات واتساپی هرگز به اندازه تبلیغات پیامکی هزینه ندارد. علاوه بر اینکه نتایج آن کاملاً قابل اندازه‌گیری است. پنل واتساپ وال مسیج به خوبی به شما نشان می‌دهد که کدام پیام‌ها و چند درصد آن‌ها دلیوری شده‌اند، چند درصد باز شده‌اند و چند درصد موفق به تعامل با مشتری شده‌اند.

همه این مزیت‌ها در کنار این است که در تبلیغات واتساپی محدودیتی برای نوع پیام وجد نداشته و شما می‌توانید فایل‌های ویدئویی، تصویری و صوتی نیز به متن پیام خود اضافه کنید.  

پنل واتساپ
پنل واتساپ

مزایای پنل واتساپ نسبت به تلگرام و اینستاگرام

در مورد تلگرام باید بگوییم که درصد استفاده از آن در ایران دیگر به اندازه سابق نیست. بنابراین تعداد مخاطبین این پیام‌رسان کاهش یافته و اثرگذاری تبلیغات در آن نیز پایین آمده است. علاوه بر این به واسطه عدم وجود امنیت کافی و امکان اضافه شدن به هر گروه تبلیغاتی توسط هر کسی که شماره شما را داشته باشد، باعث شده تا گروه‌های تبلیغاتی مختلف در تلگرام زیاد شوند. موضوعی که موجب شده تا اعتماد مردم نسبت به تبلیغات تلگرامی کاهش پیدا کرده و این فضا از تبلیغات نیز اشباع شود.

این در حالی است که شما می دانید هرکس نمی‌تواند در واتساپ شما را به گروه‌های تبلیغاتی اضافه کند یا پیام‌های تبلیغاتی برایتان ارسال نماید. از این رو اعتماد مردم نسبت به پیام‌های واتساپی بیشتر است و راحت‌تر به پیام‌های دریافتی اعتنا می‌کنند.

در مورد اینستاگرام اما ماجرا کمی متفاوت است. اول از همه اینکه اینستاگرام امروزه به یک پلتفرم زرد تبدیل شده است. بنابراین برندهایی که می‌خواهند احترام و اعتبار خود را حفظ کنند ب سختی می‌توانند در اینستاگرام به موفقیت‌های بزرگ برسند. مگر اینکه روی اعتبار برند خود ریسک کنند. از طرف دیگر هزینه تبلیغات اینستاگرامی به شدت بالاست. هزینه‌هایی که بازگشت آن‌ها مشخص نیست و نمی‌توان نتایج را اندازه‌گیری کرد.

این در حالی است که می‌توانید در پنل واتساپ دقیقاً همان پیامی که خودتان می‌خواهید را برای مخاطبان ارسال کنید مطمئن باشید که اعتبار و ارزش برند شما حفظ می‌شود. هزینه آن نیز نسبت به اینستاگرام به شدت پایین‌تر بوده و نتایج آن قابل اندازه‌گیری است.

همچنین تبلیغات از طریق پنل واتساپ یک کانال ارتباطی مستقیم در اختیار مشتری قرار می‌دهد و راه‌های ارتباطی را آسان می‌کند.  

پنل واتساپ
پنل واتساپ

جمع‌بندی

تبلیغات از طریق پنل واتساپ یک راهکار نوین، ارزان قیمت و مؤثر برای تبلیغات است. شما می‌توانید با استفاده از پنل وال مسیج پیام‌های انبوه واتساپی برای شماره‌های زیاد ارسال کرده و وضعیت موفقیت کمپین را به خوبی اندازه‌گیری کنید. کار کردن با پنل وال مسیح بسیار آسان است و به شما اجازه می‌دهد بدون پرداخت هزینه اضافه، هر بار که مایل بودید پیام‌های تبلیغات انبوه خود را ارسال کنید.

وال مسیج همچنین قابلیت‌های بسیار خوبی برای همگام‌سازی با نرم افزارهای جامع CRM دارد.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مطالب مرتبط

در صورت درخواست مشاوره فرم ذیل را تکمیل نموده تا کارشناسان ما در کوتاه ترین زمان با شما تماس بگیرند.

برای تست کردن وال مسیج فرم ذیل را تکمیل نموده و از سه روز سرویس تست استفاده نمایید.