مزیت ها و امکانات بازاریابی با واتساپ

بازاریابی با واتساپ

پیام‌رسان واتساپ به عنوان محبوب‌ترین پیام‌رسان جهان بیش از 1.5 میلیارد کاربر دارد. این آمار به تنهایی نشان دهنده پتانسیل این برنامه برای بازاریابی است. امروزه بازاریابی آنلاین توانسته‌اند که ثابت کننده که تا چه اندازه اثرگذارند. رشد چشمگیر تکنیک‌های سئو سایت، تبلیغات اینستاگرامی و توییتری و غیره نشان دهنده این افزایش سهم جدی تبلیغات آنلاین است. با این وجود حوزه‌های مغفول مانده زیادی در این زمینه باقی است. از جمله بازاریابی با واتساپ.

در این مقاله از وال مسیج قصد داریم بیشتر در مورد بازاریابی با واتساپ و مزیت‌های آن صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

بازاریابی با واتساپ
بازاریابی با واتساپ

تبلیغات واتساپی

پیام‌رسان واتساپ تاکنون هیچ امکان مستقیمی برای ارائه تبلیغات و بازاریابی فراهم نکرده است. به همین خاطر فرصت برای بازاریابی با واتساپ به شیوه‌های خلاقانه هنوز باز است.

شما می‌توانید با استفاده از پنل واتساپ از قابلیت‌های این پیام‌رسان برای بازاریابی استفاده کنید. پنل های واسطی همچون وال مسیج این پیام‌رسان را با شماره‌ای مخصوص خودتان به سیستم یکپارچه شرکت متصل کرده و به شما امکاناتی می‌دهند تا با استفاده از آن‌ها بتوانید به بهترین شکل کار بازاریابی با واتساپ را انجام دهید.

برای اینکه درک ابتدایی و مشخصی از بازاریابی با واتساپ داشته باشید، بهتر است ساختار بازاریابی پیامکی را در نظر بگیرید. واقعیت این است که ساختار تبلیغات واتساپی بیشتر از هرچیز به بازاریابی پیامکی شبیه است. هر امکاناتی که تبلیغات پیامکی برای شما انجام می‌دهد واتساپ چند برابر آن را در اختیار شما قرار می‌دهد.

شما می‌توانید با متصل کردن واتساپ به سیستم مجموعه بدون محدودیت از قابلیت‌های این پیام‌رسان برای بازاریابی نهایت بهره را ببرید.

خیلی‌ها تصور می‌کنند که تنها راه بازاریابی واتساپی استفاده از قابلیت استاتوس یا “وضعیت” این نرم افزار است. یعنی تصور می‌کنند با بارگذاری روزانه چند عکس و ویدئو کوتاه در استاتوس بار واتساپ می‌توانند تبلیغات و بازاریابی کنند. اما قابلیت‌های واتساپ برای بازاریابی بسیار بیشتر از اینهاست.

شما می‌توانید از واتساپ برای ارسال انبوه پیام، هدف گیری مخاطبین، دسته بندی آن‌ها و غیره استفاده کنید. کافیست به یکی از پنل های واتساپ مانند وال مسیج دسترسی داشته باشید.

بازاریابی با واتساپ
بازاریابی با واتساپ

مزایا و قابلیت‌های بازاریابی با واتساپ

در زیر به مهم‌ترین مزیت‌های بازاریابی با واتساپ و ابزارهایی که وال مسیج در اختیار شما قرار می‌دهد اشاره می‌کنیم:

·        پایین بودن هزینه تبلیغات واتساپی

هزینه تبلیغات واتساپی حتی به انداز تبلیغات پیامکی هم نیست. چه برسد به تبلیغات اینستاگرامی و تلویزیونی. هزینه بازاریابی با واتساپ تنها شامل هزینه ابتدایی پیاده سازی ماژول وال مسیج روی سیستم کسب و کار شماست. شما حتی می‌توانید ارسال پیام‌های انبوه در واتساپ را به صورت موردی انجام دهید. یعنی به جای هزینه کردن برای راه‌اندازی ماژول وال مسیج، پیام‌های مورد نظر خود در اختیار ما قرار دهید تا برای مخاطبین مورد نظرتان ارسال کنیم. اما این کار مزیت‌های کمتری برای شما خواهد داشت.

·        اثرگذاری بهتر بازاریابی با واتساپ

بازار تبلیغات در واتساپ هنوز خیلی گسترده است و اشباع نشده. به همین خاطر شانس شما برای موفقیت در آن بسیار بالاست. بر اساس آمارها ضریب اثرگذاری تبلیغات واتساپی بسیار بالاست. چراکه مردم هنوز عادت نکرده‌اند از واتساپ پیام تبلیغاتی دریافت کنند و به همین خاطر احتمال تعامل آن‌ها با پیام‌های تبلیغاتی ارسالی توسط شما بالاست.

·        تنظیم ارسال اتوماتیک پیام

شما می‌توانید شماره مشتریان خود را وارد ماژول وال مسیج کرده و از این پنل برای ارسال پیام‌های اتوماتیک نیز استفاده کنید. به عنوان مثال می‌توانید به محض خرید برای هر مشتری در واتساپ یک پیام اتوماتیک ارسال کنید. یا سیستم را به گونه‌ای طراحی کنید که به صورت خودکار برای هرکدام از مشتریان در تاریخ تولدشان یک پیام تبریک ارسال کند. ارسال پیام‌های خودکار یکی از بهترین ابزارهای بازاریابی با واتساپ است.

·        امکان زمانبندی ارسال پیام‌ها

شما می‌توانید پیام‌های انبوهی که قصد دارید در واتساپ برای مخاطبین خود ارسال کنید را زمانبندی نمایید. این زمانبندی می‌تواند موردی هم باشد. به عنوان مثال شما می‌توانید متن پیام را آماده کرده و به در برنامه تنظیم کنید که چه زمانی این پیام مخابره شود. یا اینکه مشتریان و مخاطبان را دسته بندی کرده و برای هر گروه در زمان خاصی پیام بفرستید.

به عنوان مثال مشخص کنید که برای مخاطبان شاغل پیام در ساعت 9 شب مخابره شود، برای مخاطبان خانه دار در ساعت 6 عصر و برای مخاطبان نوجوان ساعت 11 صبح (یا هر تایمی که خودتان مایلید).

·        امکان ارسال اتوماتیک برخی از پاسخ‌ها

شما می‌توانید برخی از سؤالات بسیار رایج را برای واتساپ مجموعه خود تعریف کنید تا به صورت اتوماتیک آن‌ها را مخابره کند. به عبارت دیگر واتساپ می‌تواند به صورت اتوماتیک و بدون درگیر کردن نیروهای انسانی پاسخ تعدادی از سؤالات رایج را بدهد.

به عنوان مثال اگر مشتری سفارشی ثبت کرده و این سفارش حداقل ظرف 5 روز ول می‌کشد تا آماده شود، ظرف این پنج روز به صورت اتوماتیک پاسخ مشتری که وضعیت آماده سازی سفارشش را پیگیری کرده را با یک پیام از قبل آماده شده می‌دهد.

·        گسترده بودن امکان ارسال محتواها

با استفاده از بازاریابی واتساپی برخلاف بازاریابی پیامکی شما محدودیتی در ارسال محتواهای تبلیغاتی ندارید. شما می‌توانید علاوه بر پیام‌های متنی، فایل‌های صوتی، ویدئویی و تصویری را همراه با لینک‌های مختلف برای مخاطب خود ارسال کنید.

·        ارسال آموزش‌های عملی

خیلی از محصولات هستند که استفاده مناسب از آن‌ها به دستورالعمل نیاز دارد. شما می‌توانید به جای صرف هزینه‌های گزاف برای چاپ کردن دستورالعمل‌ها، بعد از هر خرید این آموزش را از طریق واتساپ برای مشتری ارسال کنید. با اینکه باز هم در هزینه صرفه جویی کرده‌اید، هم باعث جلب رضایت مشتری از خدمات شرکت شده‌اید.

·        امکان ارسال کاتالوگ محصولات

شما می‌توانید کاتالوگ کامل محصول یا خدمات خود را برای مشتریان ارسال کنید تا از این طریق راحت‌تر بتوانید توجه او را جلب کنید. واقعیت این است که اکثر کاتالوگ‌های چاپی بدون مطالعه شدن مستقیماً راهی سطل زباله می‌شوند. اما به واسطه ضریب اثرگذاری واتساپ می‌توانید شانس موفقیت کاتالوگ‌های خود را افزایش دهید. علاوه بر این که آن‌ها را در قالب چند رسانه‌ای، متشکل از متن و عکس و ویدئو طراحی و ارسال کنید.

·        ایجاد یک کانال ارتباطی مستقیم

برخلاف سایر روش‌های بازاریابی، بازاریابی با واتساپ امکان منحصر به فرد تعامل مستقیم با مشتری را نیز در اختیار شما قرار می‌دهد. در سایر روش‌های تبلیغاتی برای تعامل داشتن به مخاطب باید او را به یک صفحه، شماره تلفن یا آدرس ایمیل ارجاع دهید، اما بازاریابی با واتساپ مستقیماً امکان ارتباط مشتری با شما را فراهم می‌کند.

به عبارت دیگر مشتری می‌تواند پیام‌هایی که برای او ارسال کرده‌اید را مستقیماً در برنامه پاسخ دهد ئ در لحظه با شما تعامل داشته باشد. کافیست روی قسمت نوشتن پیام کلیک کند تا به شما وصل شود.

·        پیگیری پیام‌های ورودی

وال مسیج با استفاده از قابلیت‌های هوشمندی که دارد باعث می‌شود تا همه پیام‌های دریافتی از واتساپ به سرعت به دست کارشناسان مجموعه برسند و تمامی آن‌ها در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخ داده شوند. پاسخ‌دهی سریع رمز موفقیت بازاریابی با واتساپ است.

·        امکان نظرسنجی

شما می‌توانید از طریق واتساپ از مخاطبان در مورد کیفیت محصولات یا خدمات خود نظرسنجی کنید. فرم‌های نظرسنجی آماده‌ای هم می‌توانند طراحی شوند که فقط از مخاطب می‌خواهند بدون زحمت تایپ کردن چیزی، تنها یکی از گزینه‌ها را انتخاب کنند.

·        امکان ردیابی و اندازه گیری کمپین‌های تبلیغاتی

با وال مسیج می‌توانید مستقیماً ببینید که چه تعداد از پیام‌های ارسالی شما با موفقیت به دست مخاطبان رسیده است، چند درصد از آن‌ها باز شده، چند درصد تعامل داشته‌اند و غیره. این اندازه گیری کمپین‌های تبلیغاتی باعث بهینه‌سازی استراتژی کمپین‌های آینده می‌شود.

بازاریابی با واتساپ
بازاریابی با واتساپ

جمع بندی

بازاریابی با واتساپ یک بستر تبلیغاتی نوین است که با استفاده از آن می‌توانید مزیت‌های زیادی را تجربه کنید. هزینه به صرفه، عدم اشباع بازار، امکان اندازه گیری موفقیت کمپین‌ها، کانال‌های ارتباطی مستقیم و غیره همگی از مزیت‌های بیشمار بازاریابی با واتساپ هستند.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مطالب مرتبط

در صورت درخواست مشاوره فرم ذیل را تکمیل نموده تا کارشناسان ما در کوتاه ترین زمان با شما تماس بگیرند.

برای تست کردن وال مسیج فرم ذیل را تکمیل نموده و از سه روز سرویس تست استفاده نمایید.